Preloader

En Çok Unutulan Eşya Çanta!

Kaybolan değerli varlıklarınız size geri ulaşsın! Akıllı Tag

İnsanlık hali, iş stresi, okul stresi, günün yorgunluğu, belki de B12 vitamini eksikliği. Hepimizin bir yerlerde değerli eşyalarımızı unuttuğumuz olmuştur. Peki, unutulan eşyamızın izini nasıl sürebildik? Ya da eşyamızın geri dönmesi için ne kadar çaba sarfettik? Kayıp eşyayı bulma süreci hem stresli, hem de çok uzun bir süreç maalesef ki.

Tabii ki hem stresli yaşamın merkezi, hem de en kalabalık şehir olan İstanbul, unutulan eşyalar konusunda zirvede.

İBB 2019 verilerine göre metro ve tramvaylarda en çok unutulan eşyalar çantalar oldu. Tam 3 Bin 95 kişi metro ve tramvaylarda çantasını kaybettiği bildirimini yaptı. Bunun yanında ikinci sırada ise telefon, laptop, notebook, tablet vb. elektronik eşyalar ikinci sırada yer aldı. Toplamda ise 4 bin 43 kaybolan eşya bildirimi yapıldı. Bunlardan yalnızca 273 tanesi sahibine geri ulaşabildi.*

Peki metroda bir çanta bulsanız ve üzerinde “Sahibine ulaşmak için telefonunuza yaklaştırınız” uyarısı olan bir cihaz olduğunu görseydiniz ne yapardınız?

 

Üzerinde SB Akıllı TAG bulunan bir çanta, kaybolduğu andan belki 5 dakika sonra sahibine ulaşabilir. Çünkü SB Akıllı TAG ile kayıp bir eşyanın sahibine ulaşmak çok kolay ve maliyetsizdir. Eşyanızı bulan kişiler, TAG üzerindeki uyarıyı dikkate alabilir ve sizinle hemen iletişime geçebilir. Bu sayede, eşyayı kaybettiğiniz lokasyondan çok uzaklaşmadan, hemen çantanıza geri kavuşabilirsiniz.

Siz de hemen bir SB Akıllı TAG alarak, kaybolabilecek eşyalarınızın size geri dönmesini kolaylaştırabilirsiniz.

 

 

*Kaynak: Metro İstanbul Haber Sayfası: https://www.metro.istanbul/haber/detay/metroda-unutulan-esyalar

Post Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Evcil dostlarınız başta olmak üzere, tüm değerli eşyalarınızın size hızlı bir şekilde geri ulaşabilmesini amaçlayarak sahibinibul.com girişimini kurduk.

 

© 2022 sahibinibul.com. Tüm hakları saklıdır.